טיפול בסקייפ – כשאין נגישות לטיפול

internet therapy

ארצנו אומנם קטנטונת, אבל גם בה – המרחק משחק תפקיד. אם אתם גרים ביישוב קטן או מרוחקים מהמרכז, אתם יודעים בוודאי שלפעמים צריך לעבוד קשה כדי לקבל שירותים שאנשים שגרים בערים הגדולות נהנים מהם כמובן מאליו, בלי להקדיש לכך מחשבה.

אחד התחומים בהם קושי זה ניכר ביותר הוא טיפול על ידי פסיכולוג קליני. כשמדובר בביקור אצל רופא מומחה למשל, הדבר לא נוח, אולם כיוון שלרוב אין צורך להגיע לעיתים קרובות לטיפול אצל רופא כזה, אפשר להשלים עם אי נוחות זו. לעומת זאת, כאשר מדובר בטיפול פסיכולוגי, המצב שונה מאוד. בניגוד לטיפול רפואי, טיפול פסיכולוגי מחייב מפגשים שבועיים לכל הפחות (וישנם טיפולים בהם יש צורך במספר מפגשים בשבוע). במהלך הטיפול האדם מתמודד עם בעיות וקשיים, וההתמודדות היא לא תמיד קלה. כשמוסיפים לכך גם נסיעה ארוכה, לפעמים זה פשוט יותר מדי ואנשים מוותרים על טיפול בבעיות דוחקות מחוסר ברירה.

לרוב כשמדובר בטיפול פסיכולוגי "כללי", כלומר, טיפול שעוסק באופן מקיף ברווחת האדם, ניתן למצוא פסיכולוג מתאים באיזור. לעומת זאת, כשאתם מחפשים טיפול בקושי ספציפי כמו חרדות, דיכאון או מחשבות טורדניות יתכן ולא תמצאו טיפול ממוקד בנושא באיזור. טיפולים ממוקדים הם לרוב טיפולים שהמטפל בהם עובד בשיטה ספציפית שהוכחה כיעילה בהפרעת וקשיים מסויימים למשל טיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT) או טיפול DBT. במידה ואתם מחפשים טיפול ממוקד, יתכן הברירות הניצבות בפניכם יהיו הליכה לטיפול כללי יותר שיהיה ממושך ואולי לא יסייע די הצורך בקושי עמו אתם מתמודדים, או נסיעות ארוכות מדי שבוע לקבלת טיפול פסיכולוגי ממוקד. טיפול בסקייפ מספק אלטרנטיבה המאפשרת לקבל את הטיפול המתאים ביותר עבורכם גם אם אינו זמין באיזור מגוריכם, מבלי להשקיע פרקי זמן ממושכים בנסיעות. אז אל תתפשרו, התקשרו אלינו עוד היום כדי לשמוע על טיפול סקייפ בקושי שאתם מתמודדים עמו!

ד״ר דני דרבי
פסיכולוג קליני מומחה ודוקטור למיניות האדם. מומחה לטיפול בטראומה. המנהל הקליני של מרכז קוגנטיקה.
ד"ר אליזבת וצלר
פסיכיאטרית בכירה, מנהלת מחלקת פסיכיאטרית נשים במרכז הירושלמי לבריאות הנפש (איתנים).
שרה הרמתי
פסיכולוגית קלינית בכירה, מומחית וחברת צוות בכירה במרכז קוגנטיקה ומרכז הל"ר לפסיכולוגיה רפואית.
פרופ' גיא דורון
פסיכולוג קליני ומרצה בבינתחומי הרצליה. בוגר לימודי פסיכולוגיה קלינית ו- PhD באוניברסיטת מלבורן.
עדי כהן
פסיכולוגית רפואית מומחית-מדריכה, מנהלת המרכז לטיפול ממוקד דימוי גוף, מנהלת שותפה בקומה השישית
ענבר פריד צאיג
פסיכולוגית קלינית מומחית, מנהלת המרחב הנשי

לכל אנשי הצוות הבכיר לחצו כאן