הפרעות חרדה

התקפי חרדה (שלעיתים מכונים "התקפי פאניקה") הם הפעלות שווא של מערכת האזעקה של הגוף שמופיעים לרוב באופן פתאומי וללא אזהרה. במסגרת התקף חשים פאניקה, חרדה, או פחד עזים, אשר לרוב מלווים בתסמינים: דפיקות לב מהירות וחזקות, סחרחורת, עלפון ועוד.

תוכן העניינים

מהי חרדה?

חרדה היא חוויה אנושית נפוצה מאוד שכולנו נתקלים בה מפעם לפעם. חרדה מוגדרת כתחושת מתח, דאגה, נינוחות או פחד. ברמות נמוכות, חרדה היא תגובה נורמלית ובריאה שיכולה אף להיות מועילה, למשל כשהיא גורמת לנו להימנע מסכנה או מניעה אותנו להיערך כראוי למצב מאתגר. עם זאת, כאשר החרדה הופכת למופרזת או מתמשכת ומתחילה להפריע לתפקוד היומיומי – כדאי לפנות לעזרה.

מעוניינים להתחיל בשינוי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם, או חייגו אלינו 1-800-657-657

אילו סוגי הפרעות חרדה קיימים?

קיימים מספר סוגים של הפרעות חרדה מוגדרות, ביניהן:

  • הפרעת פאניקה – גורמת להתקפי חרדה פתאומיים ועזים,
  • פוביה ספציפית – פחד מוגזם מגירוי כלשהו כגון נחשים, גבהים וכד'
  • הפרעת חרדה כפייתית
  • הפרעות חרדה חברתית
  • הפרעת דחק פוסט-טראומטית

מהם הגורמים לחרדה?

הגורמים להפרעות חרדה מגוונים וכוללים הן מרכיב גנטי תורשתי והן מרכיב סביבתי נרכש כתוצאה מלחצים, טראומות או חוויות שליליות.

בכל מקרה, ניתן לטפל בהצלחה בחרדה בעזרת טיפול נפשי מגוון כגון טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT, טיפול בחשיפה ומדיטציה.

כמו כן ישנן טכניקות הרגעה ומיינדפולנס שניתן ליישם באופן עצמאי. המטרה היא להקטין את עוצמת התסמינים ולאפשר תפקוד בריא יותר.

בעמוד זה אספנו עבורכם מגוון מאמרים העוסקים בהיבטים שונים של חרדה ודרכי התמודדות איתה. תוכלו למצוא כאן מידע נרחב על סוגי חרדה שונים, גורמים אפשריים, תסמינים אופייניים וכן עצות וטיפים יעילים להקלה על חרדה. המאמרים כתובים על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום בשפה בהירה ונגישה.

אנו מקווים שהמידע וההמלצות המובאים כאן יסייעו לכם להבין טוב יותר את החרדה, לפתח כלים להתמודד איתה ובסופו של דבר לשפר את איכות החיים.

תוכן העניינים