טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בירושלים

שלוחת ירושלים של מרכז קוגנטיקה פועלת בשני מיקומים: חובבי ציון 12 ואבא חלקיה 9. השלוחה מציעה מספר סוגי טיפולים, דבר המאפשר לנו להציע את הטיפול המתאים ביותר למגוון קשיים.

 

הטיפולים כוללים טיפול CBT, טיפול פסיכולוגי אינטגרטיבי, פסיכולוגיה רפואית וטיפול ייעודי בהפרעות אכילה. הטיפול מתאים למבוגרים ומתבגרים מגיל 12 ומעלה.

 

טיפול CBT

 

טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) הוא טיפול קצר וממוקד המקנה כלים לשינוי דפוסי חשיבה והתנהגות הפוגעים באיכות חייו של האדם. הטיפול מסייע להתמודד עם מגוון קשיים ממוקדים כגון חרדות (חרדה חברתית, התקפי חרדה, חרדת בריאות…), דיכאון, הפרעה טורדנית כפייתית ופוסט טראומה.

 

כמו כן, הטיפול מסייע להתמודדות עם דפוסים ממושכים כגון קשיי אסרטיביות, פסימיות, דאגנות ועוד. משך הטיפול נע לרוב בין 12-24 מפגשים בקשיים ממוקדים.  משך הטיפול עשוי להיות ממושך יותר כשמדובר בדפוס נרחב יותר או בהפרעה טורדנית כפייתית.

 

טיפול פסיכולוגי אינטגרטיבי

 

טיפול אינטגרטיבי הוא טיפול המשלב בין גישות שונות בהתאם לצרכים הייחודיים של המטופל. תוכנית הטיפול ומשכו נקבעים יחד עם המטופל בהתאם לקושי איתו הוא מתמודד, מטרותיו, משאביו הרגשיים ועוד. הטיפול כולל התייחסות מעמיקה לקושי ומקורותיו, יחד טכניקות קוגניטיביות התנהגותיות וטכניקות הרפייה וויסות רגשי במידת הצורך.

 

פסיכולוגיה רפואית

 

פסיכולוגיה רפואית הוא תחום המתייחס להיבטים הפסיכולוגים של בעיות רפואיות, ולממשק של גוף-נפש. הטיפול מיועד למתמודדים עם מחלה או פציעה אקוטיים, למתמודדים עם מצב רפואי כרוני ולסובלים מסימפטומים פיזיים ללא הסבר רפואי.

 

אופי הטיפול נקבע לפי צרכי המטופל והשלב בו הוא נמצא, לדוגמא:  הקניית מידע על המחלה, הטיפולים וההתנהלות מול המוסדות השונים בתחילת מחלה. הבנת משמעות המחלה והשפעתה על אורח החיים והתפיסה העצמית במצב כרוני. הקניית כלים להתמודדות עם כאב. תוכנית התמודדות לפיברומיאלגיה ועייפות כרונית ועוד.

 

טיפול בהפרעות אכילה

 

הפרעות אכילה הן ביטוי מוחשי ביותר של מצוקה רגשית. הטיפול בהפרעות אכילה בשלוחת ירושלים מתייחס הן לסימפטומים המיידיים והן למצוקה הנמצאת בבסיס הפרעת האכילה. התייחסות לרבדים שונים אלו מאפשרת השגת שיפור בהפרעות אכילה, אך גם שינוי עמוק יותר בדימוי העצמי, התמודדות עם תחושות חוסר ערך, ייאוש, בדידות ועוד.

 

על מרכז קוגנטיקה

 

מרכז קוגנטיקה הוא אחד המרכזים המובילים בישראל לטיפול קוגניטיבי התנהגותי. מרכז קוגנטיקה נוסד ומנוהל על ידי ד"ר דני דרבי, פסיכולוג קליני וד"ר למיניות האדם, ומציע טיפולים פסיכולוגיים מבוססים מחקרית בסניפים ברחבי הארץ  וטיפולי סקייפ.  בנוסף לטיפול פסיכולוגי, המרכז מציע ייעוץ ומעקב תרופתי על ידי ד"ר אליזבת יובן, פסיכיאטרית בכירה ומנהלת מחלקת אשפוז בי"ח איתנים. שירות זה מוצע לכל מטופלי המרכז הזקוקים לייעוץ תרופתי, כשהפגישות מתקיימות בסניף תל אביב.

 

 

סניפים של מרכז קוגנטיקה

טיפול פסיכולוגי בגישת CBT ברעננה

סובלים מחרדות, OCD , קשיים חברתיים, פחדים, דיכאון או קשיים ממוקדים אחרים? שלוחת רעננה של […]

  • טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בתל אביב

טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בתל אביב

חרדות, אובססיות, מצב רוח ירוד, קשיים חברתיים? אתם לא צריכים להמשיך לסבול!
 
מרכז קוגנטיקה הוא […]

  • טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בקרית אונו

טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בקרית אונו

שלוחת קרית אונו של מרכז קוגנטיקה מציעה טיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT), טיפול קצר […]

  • טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בירושלים

טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בירושלים

שלוחת ירושלים של מרכז קוגנטיקה פועלת בשני מיקומים: חובבי ציון 12 ואבא חלקיה 9. […]

  • טיפול פסיכולוגי בגישת CBT במודיעין

טיפול פסיכולוגי בגישת CBT במודיעין

שלוחת מודיעין של קוגנטיקה מציעה טיפולי CBT, טיפולים פסיכולוגיים ממוקדים, לבוגרים ומתבגרים מגיל 12 […]

  • טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בבית שמש

טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בבית שמש

סניף בית שמש של מרכז קוגנטיקה מציע טיפולי CBT קצרים וממוקדים וטיפולי עומק למבוגרים […]

  • טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בצפון

טיפול פסיכולוגי בגישת CBT בצפון

סניף הגליל המערבי העליון של מרכז "קוגנטיקה" מציע טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) לבוגרים ומתבגרים. […]

Similar posts
Call Now Button