טיפול באינטרנט בהפרעה ספציפית

computer therapy

עד לא מזמן הגישה הרווחת בפסיכולוגיה הייתה שפסיכולוג יכול לטפל בכל סוגי הבעיות. ניתן להשוות את הדבר לרופא שמטפל בבעיות עיניים, אף-אוזן-גרון, מיילד ומאחה איברים שבורים. בשנים האחרונות חל שינוי בגישה לגבי טיפולים פסיכולוגים. שינוי זה אומנם נמצא בחיתוליו בארץ, אולם כיום ניתן למצוא בישראל פסיכולוגים שבחרו להתמקד ולהתמקצע בטיפול בהפרעה או הפרעות מסוימות.

למה חשוב להגיע לפסיכולוג הבקיא בקושי שלכם?

אם אתם סובלים מבעיה ממוקדת, גם אם אתם גרים במקום שיש בו זמינות של טיפולים פסיכולוגיים, לא תמיד תוכלו למצוא פסיכולוג המתמחה בטיפול בה. במקרה הטוב, תוכלו למצוא אדם המכיר את השיטה המתאימה לטיפול בבעיה אך אינו בעל ניסיון רב בה, כך שהטיפול לא יהיה אופטימאלי. במקרה הרע לא תקבלו את הטיפול הנכון, כך שהתועלת שתצמח ממנו תהיה מעטה, ובמקרים מסוימים טיפול לא מדויק בבעיה אף עלול להזיק בדיוק כפי שטיפול רפואי לא נכון עלול להזיק.

טיפול פסיכולוגי באינטרנט – לא להתפשר על הטיפול

טיפול פסיכולוגי באינטרנט מאפשר לכם לבחור את הטיפול המתאים לכם ביותר, ולא להיות מוגבלים להיצע שבסביבתכם או להיאלץ לנסוע שעות ארוכות על מנת להגיע לפסיכולוג קליני שהינו בעל ניסיון ומומחיות בקושי עמו אתם מתמודדים. אופציה זו מועילה במיוחד לאנשים הסובלים מהפרעות ספציפיות כגון OCD, חרדה חברתית, התקפי חרדה (פאניקה), דיכאון או הפרעת חרדה כללית, ומאפשרת להם לקבל טיפול ממוקד ויעיל לקושי שלהם. למרות שטיפול באינטרנט נבחר לעיתים בשל כורח, הוא אינו נופל מטיפול "רגיל", ובהפרעות ספציפיות יש לו לעיתים יתרון על פני טיפול זה, כיוון שבמידת הצורך הוא מאפשר לפסיכולוג לראות את בית המטופל ולסייע לו בהתמודדות עם קשיים שהוא חווה שם, למשל בטיפול בניקיון כפייתי, אגרנות או בדיקות כפייתיות.

ד״ר דני דרבי
פסיכולוג קליני מומחה ודוקטור למיניות האדם. מומחה לטיפול בטראומה. המנהל הקליני של מרכז קוגנטיקה.
ד"ר אליזבת וצלר
פסיכיאטרית בכירה, מנהלת מחלקת פסיכיאטרית נשים במרכז הירושלמי לבריאות הנפש (איתנים).
שרה הרמתי
פסיכולוגית קלינית בכירה, מומחית וחברת צוות בכירה במרכז קוגנטיקה ומרכז הל"ר לפסיכולוגיה רפואית.
פרופ' גיא דורון
פסיכולוג קליני ומרצה בבינתחומי הרצליה. בוגר לימודי פסיכולוגיה קלינית ו- PhD באוניברסיטת מלבורן.
עדי כהן
פסיכולוגית רפואית מומחית-מדריכה, מנהלת המרכז לטיפול ממוקד דימוי גוף, מנהלת שותפה בקומה השישית
ענבר פריד צאיג
פסיכולוגית קלינית מומחית, מנהלת המרחב הנשי

לכל אנשי הצוות הבכיר לחצו כאן