מעוניינים להתחיל בשינוי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם, או חייגו אלינו
1-800-657-657

שתף:

כיצד לסייע לילדים ובני נוער שעברו טראומה ואובדן טראומטי

ד״ר דני דרבי
תוכן העניינים

ב-15.11.23 התקיימה ההרצאה 'כיצד לסייע לילדים ובני נוער שעברו טראומה ואובדן טראומטי' בהנחיית פרופ’ ג'ולי קאפלו במסגרת פרויקט 'קהילה לומדת טיפול בטראומה'. הרצאה זו נועדה לסייע לאנשי בריאות הנפש לזהות ולסייע לצורכי בריאות נפשית אקוטיים של ילדים ונוער בעת זו.

תודה רבה לפרופ' ג'ולי קאפלו על ההרצאה החשובה והעניינית ולד"ר קטרין דונדונויל על הארגון וההובלה.

הקלטה של המפגש

 

תקציר הרצאה

  • כיצד טראומה ואבל מתבטאים בקרב ילדים ומתבגרים.
  • קווים מנחים לזיהוי ילדים ונוער שזקוקים לטיפול נפשי.
  • שיטות עבודה מבוססות מחקר שנועדו להפחית את המצוקה הפסיכולוגית של ילדים ומתבגרים שנכחו באירוע טראומטי.

על המרצה

פרופ’ ג'ולי קאפלו היא פסיכולוגית קלינית מומחית עם התמחות בטיפול בילדים ומתבגרים. היא מכהנת כסגנית נשיא בכירה לתוכניות טראומה, אבל ומדיניות במכון למדיניות בריאות נפשית Meadows. בנוסף היא מנכ"לית של המרכז לטראומה ואבל במרכז Hackett לבריאות נפשית ביוסטון, טקסס. פרופ’ קאפלו היא גם מנכ"לית במרכז טראומה ואבל בבית החולים לילדים בניו אורלינס ופרופסור לפסיכיאטריה באוניברסיטת Tulane בבית ספר לרפואה. היא גם מנכ"לית מרכז Lucine לטראומה ואבל, מרפאה קבוצתית המספקת טלתרפיה ללא עלות לבני נוער שנחשפו לטראומות ואובדנים ברחבי מדינות טקסס ולואיזיאנה. בתפקידיה אלה, היא מפקחת על פיתוח והערכה של טיפולים לבני נוער שחוו אובדן ועוסקת בהפצה והטמעה של שיטות טיפול מבוססות מחקר לטראומה ושכול. בעקבות אירועים טראגיים כמו הוריקן הארווי והירי בבית הספר בסנטה פה, פרופ’ קאפלו וצוותה סיפקו סינון וטיפול מבוסס ראיות לילדים שהושפעו מהאירועים ובני משפחותיהם. לאחרונה, בעקבות הירי בבית הספר היסודי Robb, הם גם מקיימים ומתאמים הדרכות עבור בתי ספר וקלינאים קהילתיים ברחבי Uvalde, טקסס.

על הפרויקט

פרויקט ‘קהילה לומדת לטיפול בטראומה’ נוצר מתוך הצורך הטיפולי בשטח בעקבות אירועי 7 באוקטובר, ויכלול הרצאות ושיח בתחום הטראומה הנפשית ללא עלות לאנשי ונשות הטיפול והרפואה בישראל. הפרויקט נולד מתוך הכרות ושיח מקצועי ופעילות מתמשכת ליצירת הכשרות בפוסט טראומה בשיתוף גווין פארל פאונדיישן, האוני’ העברית ובית קוגנטיקה ובליווי והובלה של ד"ר קטרין דונדונויל.

להרשמה לפרויקט

מעוניינים להתחיל בשינוי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם, או חייגו אלינו
1-800-657-657
שתף:
תוכן העניינים