פגישת הערכה

פגישת הערכהפגישת הערכה או פגישת אבחון היא פגישה ראשונית הנערכת על ידי פסיכולוג או פסיכולוגים מצוות המרכז. מטרת פגישת ההערכה היא להעריך אם יש צורך בטיפול, ובמידה וכן להגדיר את הקושי עמו הפונה מתמודד ולהפנות אותו לגורם הטיפולי המתאים ביותר.

מה כוללת פגישת אבחון במרכז קוגנטיקה?

לרוב ההערכה אורכת פגישה אחת שמשכה כמשך פגישה טיפולית (50 דקות), אולם לעיתים הפגישה תתארך או שימצא צורך במפגש הערכה נוסף שיערך לעיתים על ידי פסיכולוג אחר. פגישת ההערכה כוללת ראיון פתוח ושאלון פסיכיאטרי הסוקר מגוון הפרעות. הראיון הפתוח מתמקד בעיקר בסימפטומים המטרידים את הפונה, אך גם ברקע כללי (כגון היסטוריה אישית, רקע משפחתי) ובמצבים שיכולים להיות רלוונטים לטיפול (כגון היסטוריה רפואית, פסיכיאטרית, טיפולים קודמים).

לאחר פגישת האבחון ישלחו לפונה שאלונים למילוי עצמי הממפים את הקושי או הקשיים עמם הוא מתמודד ושאלונים כלליים שנועדו לאפשר למטפל להכיר את הפונה מעבר לקושי הספציפי שהוביל לפנייה. השאלונים הם חלק בלתי נפרד מהערכה ויש למלאם ולהחזירם בהתאם להנחיות.  

בנוסף לפגישת ההערכה ולשאלונים לעיתים יש צורך במידע נוסף כגון מסמכים רפואיים, חוות דעת פסיכיאטריות או מידע אודות טיפולים פסיכולוגים או טיפולים משלימים שהאדם היה בהם בעבר. לעיתים הפסיכולוג הקליני המאבחן ימצא צורך ביצירת קשר עם גורמים טיפוליים קודמים או גורמים רלוונטים אחרים (כגון בן משפחה קרוב או רופא) על מנת להעריך אם ניתן לספק טיפול הולם במרכז קוגנטיקה או להתוות את מהלך הטיפול. שיחות אלו יכולות להתקיים רק לאחר שהפונה יחתום על טפסי ויתור סודיות רפואית שנועדו לאפשר החלפת מידע בין גורמים טיפוליים לצורך קידום הטיפול. מרכז קוגנטיקה שומר את הזכות לסרב להציע טיפול במידה ולא יתאפשר ליצור קשר עם גורמים רלוונטים במידה והדבר הכרחי לדעת המאבחן.

תחילת הטיפול במרכז קוגנטיקה

במידה ונמצא כי הפונה מתאים לטיפול במרכז קוגנטיקה הוא יופנה למטפל מתאים במרכז מיד עם תום פגישת ההערכה או לאחר קבלת מידע נוסף (שאלונים, מידע רפואי, התייעצות עם גורמים מטפלים בעבר או בהווה). המטפל לא יהיה בהכרח הפסיכולוג שערך את פגישת ההערכה.

לתאום פגישת הערכה התקשר/י
1-800-657-657

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

  • מטרות שאפשר להשיג

מטרות שאפשר להשיג

איך אפשר להגדיר שגרה ולהגשים מטרות גם כשהשגרה איננה?
 מודל – SMART להצבת מטרות מציע […]

  • חשיפה בדמיון בטיפול קוגנטיבי-התנהגותי (CBT)

חשיפה בדמיון בטיפול קוגנטיבי-התנהגותי (CBT)

מאת: אשר שטראוס, לירון אוליבר אהרונסון
טכניקה מרכזית בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי (CBT) הינה חשיפה בדמיון (imaginal […]

  • לילה לילה מסתכלת הלבנה

לילה לילה מסתכלת הלבנה

אם גם אתם סובלים מקושי להירדם, מהתעוררות באמצע הלילה או מקימה מוקדם מאד בבוקר […]

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרעת גוף דיסמורפית

  הפרעת גוף דיסמורפית (body dysphoric disorder – BDD) הינה הפרעה המאופיינת בעיסוק מופרז […]

phone

Call Now Button