אודות

טיפול פסיכולוגי מבוסס מחקרית – אודות מרכז קוגנטיקה

קוגנטקיה הוקמה בשנת 2006 על ידי ד"ר דני דרבי, המרכז הוקם עם החזון של הנגשת טיפול מבוסס מחקר לאנשים הסובלים מהפרעות חרדה, פוסט טראומה ו OCD.

המרכז מציע טיפול מתקדם המבוסס על מחקרים עדכניים בתחום הפסיכולוגיה. אנו מעודדים ריבוי של גישות טיפול פסיכולוגי אך בה בעת מעודדים בחינה מעמיקה וביקורתית של יעילות הטיפול, וכך, בשעה שאנו מאמינים שטיפול קוגניטיבי התנהגותי מתאימה לטפל בבעיות רבות איננו טוענים שהיא מתאימה לכולם.

במשך שנים רבות שלטה בארץ גישת טיפול פסיכולוגי אחת. הדבר יצר מצב בו המטופל היה צריך להתאים לגישה ולא להפך. בשנים האחרונות התרחשה מהפכה בעולם הטיפולי. אנשים שסבלו מבעיות שבעבר נחשבו לבעיות נפשיות כרוניות, מגבילות חיים ולעיתים חשוכות מרפא יכולים להגיע היום לחופש, ביטחון, ואיכות חיים כשהם מגיעים לטיפול המתאים. מהפכה זו התרחשה הודות לשימוש במחקרים מבוקרים על מנת לבדוק את יעילותם של טיפולים.

במטרה להגדיל את חופש הבחירה של מטופלים, קוגנטיקה מחויבת להביא לידיעת הציבור מידע אמין, ועדכני, על סוגי טיפולים שונים ויעילותם. מידע זה עשוי לסייע למטופלים וקרוביהם למצוא טיפול פסיכולוגי שמתאים לסוג הבעיה עימה מתמודד האדם ולא טיפול כללי, שעשוי להיות ממושך, יקר ולא יעיל.

הגישה שלנו מושתתת על אבחון מקיף שמאפשר לנו התאמה מרבית בין המטופל לשיטת הטיפול הפסיכולוגי אותה אנו מציעים. בתום האבחון נתאים תוכנית טיפולית בה נפרט את התוצאה אליה מכוון הטיפול, משך הטיפול המשוער וסיכויי ההצלחה.

אנחנו מאמינים ששילוב בין אהבת האדם והאומנות שבטיפול לבין הידע שמספקים לנו מחקרים מדעיים מוליד טיפול פסיכולוגי יעיל שביכולתו להשפיע על איכות החיים ומסלולם. האני מאמין שלנו גורס שחובתו המקצועית של כל פסיכולוג או מטפל אחר היא להיות עם האצבע על הדופק ולהתעדכן במחקרים ושיטות טיפול עדכניות בתחום על מנת להציע למטופליו את הטיפול המתאים והיעיל ביותר.

לתאום פגישת הערכה התקשר/י
1-800-657-657

הצוות הבכיר

  • ד"ר אליזבת יובן וצלר

ד"ר אליזבת יובן וצלר

ד"ר אליזבת יובן וצלר היא פסיכיאטרית בכירה, מנהלת מחלקת פסיכיאטרית נשים במרכז הירושלמי לבריאות […]

  • פרופ' גיא דורון

פרופ' גיא דורון

פרופסור גיא דורון הוא פסיכולוג קליני ומרצה בכיר במרכז הבינתחומי הרצליה. פרופ' דורון הינו […]

  • ד"ר דני דרבי

ד"ר דני דרבי

דני דרבי, מייסד ומנהל קליני של מרכז קוגנטיקה, פסיכולוג קליני מומחה מדריך ודוקטור למיניות […]

phone

למרכז קוגנטיקה מספר שלוחות ברחבי הארץ

הסניף המרכזי נמצא בדרך מנחם בגין 48, תל אביב. סניפים נוספים: כפר סבא, רחובות, קרית אונו, ירושלים, מודיעין, בית שמש, צפון.

סניפים של מרכז קוגנטיקה

 

 

Call Now Button