אודות

התקשרו 1-800-657-657
או מלאו את הטופס וניצור אתכם קשר בהקדם

  טיפול פסיכולוגי מבוסס מחקרית

  אודות מרכז קוגנטיקה

  מרכז קוגנטיקה מציע טיפול מתקדם המבוסס על מחקרים עדכניים בתחום הפסיכולוגיה. אנו מעודדים ריבוי של גישות אך בה בעת מעודדים בחינה מעמיקה וביקורתית של יעילות הטיפול, וכך, בשעה שאנו מאמינים שטיפול קוגניטיבי התנהגותי מתאימה לטפל בבעיות רבות איננו טוענים שהיא מתאימה לכולם.

  הטיפול המתאים לבעיה

  במשך שנים רבות שלטה בארץ גישת טיפול פסיכולוגי אחת. הדבר יצר מצב בו המטופל היה צריך להתאים לגישה ולא להפך. בשנים האחרונות התרחשה מהפכה בעולם הטיפולי. אנשים שסבלו מבעיות שבעבר נחשבו לבעיות נפשיות כרוניות, מגבילות חיים ולעיתים חשוכות מרפא יכולים להגיע היום לחופש, ביטחון, ואיכות חיים כשהם מגיעים לטיפול המתאים. מהפכה זו התרחשה הודות לשימוש במחקרים מבוקרים על מנת לבדוק את יעילותם של טיפולים. במטרה להגדיל את חופש הבחירה של מטופלים, קוגנטיקה מחויבת להביא לידיעת הציבור מידע אמין, ועדכני, על סוגי טיפולים שונים ויעילותם. מידע זה עשוי לסייע למטופלים וקרוביהם למצוא טיפול פסיכולוגי שמתאים לסוג הבעיה עימה מתמודד האדם ולא טיפול כללי, שעשוי להיות ממושך, יקר ולא יעיל.

  השקפת עולמנו

  הגישה שלנו מושתתת על אבחון מקיף שמאפשר לנו התאמה מרבית בין המטופל לשיטת הטיפול הפסיכולוגי אותה אנו מציעים. בתום האבחון נתאים תוכנית טיפולית בה נפרט את התוצאה אליה מכוון הטיפול, משך הטיפול המשוער וסיכויי ההצלחה. אנחנו מאמינים ששילוב בין אהבת האדם והאומנות שבטיפול לבין הידע שמספקים לנו מחקרים מדעיים מוליד טיפול פסיכולוגי יעיל שביכולתו להשפיע על איכות החיים ומסלולם. האני מאמין שלנו גורס שחובתו המקצועית של כל פסיכולוג או מטפל אחר היא להיות עם האצבע על הדופק ולהתעדכן במחקרים ושיטות טיפול עדכניות בתחום על מנת להציע למטופליו את הטיפול המתאים והיעיל ביותר.

  ד״ר דני דרבי
  פסיכולוג קליני מומחה ודוקטור למיניות האדם. מומחה לטיפול בטראומה. המנהל הקליני של מרכז קוגנטיקה.
  ד"ר אליזבת וצלר
  פסיכיאטרית בכירה, מנהלת מחלקת פסיכיאטרית נשים במרכז הירושלמי לבריאות הנפש (איתנים).
  שרה הרמתי
  פסיכולוגית קלינית בכירה, מומחית וחברת צוות בכירה במרכז קוגנטיקה ומרכז הל"ר לפסיכולוגיה רפואית.
  פרופ' גיא דורון
  פסיכולוג קליני ומרצה בבינתחומי הרצליה. בוגר לימודי פסיכולוגיה קלינית ו- PhD באוניברסיטת מלבורן.

  לכל אנשי הצוות הבכיר לחצו כאן