טיפול בחרדות

טיפול בחרדות

סובלים מחרדה? הגעתם למקום הנכון!

חושבים שאולי אתם זקוקים לעבור טיפול בחרדות? התקפי חרדה, חרדה חברתית, חרדת בריאות, חרדת טיסה, חרדה כללית, לחרדות פנים וביטויים רבים. כל חרדה יכולה לפגוע באופן ניכר באיכות החיים ולגרום לסבל ניכר לסובלים ממנה. למרבה המזל, קיים טיפול פסיכולוגי קצר וממוקד בחרדות על סוגיהן השונים שיעילותו הוכחה במחקרים רבים. טיפול בחרדות זה נקרא טיפול קוגניטיבי התנהגותי או טיפול CBT.

קוגנטיקה – המרכז הישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי הינו מרכז המומחים המוביל לטיפול בהפרעות חרדה. אנו מציעים טיפולים קצרים וממוקדים בחרדות מסוגים שונים. למה לפנות לטיפול אצלנו?

 • המרכז מציע מגוון תוכניות טיפול בחרדות קצרות וממוקדות עבור מגוון הפרעות חרדה.
 • צוות המרכז מורכב מפסיכולוגים שגישתם הטיפולית המרכזית היא CBT והם בעלי ניסיון והתמקצעות בטיפול בהפרעות חרדה.
 • צוות המרכז עובר הכשרות שוטפות בטיפול קוגניטיבי התנהגותי ומתעדכן בחידושים ופריצות דרך בתחום.
 • ניתן לקבל ליווי בשטח על ידי מתרגלים שיעזרו לך לתרגל את כישורי ההתמודדות שתלמד בטיפול.
 • הטיפולים במרכז נמצאים תחת פיקוחו האישי של דוקטור דני דרבי שהוא כיום מבכירי המטפלים הקוגניטיביים בארץ ובעל שנות ניסיון רבות במרכזי טיפול מובילים בארץ ובעולם
 • היועץ התרופתי של המרכז הוא פרופ' זוהר, אחד הפסיכיאטרים המובילים בעולם בתחום טיפול תרופתי בחרדות. ייעוץ ומעקב תרופתי על ידי פרופ' זוהר, מהפסכיאטרים המובילים בעולם בתחום טיפול בחרדות ו-OCD, מוצע למטופלי המרכז השוקלים טיפול תרופתי.

טיפול בחרדות: מתי כדאי לטפל?

 • אם החרדה פוגעת באיכות חייך.
 • אם החרדה מופיעה במצבים רבים.
 • אם החרדה מופיעה בעוצמה רבה.
 • אם החרדה גורמת לך לסבל רב.
 • אם החרדה מובילה לכך שאתה מצמצם את חייך.
 • אם החרדה פוגעת בהישגיך.
 • אם החרדה פוגעת בקידום שלך.

בואו נסתכל על כמה דוגמאות:

גדי

באחד על אחד אין לגדי בעיה, אך כשהמפגש כולל כמה אנשים הוא נתקף חרדה, יודע שיסמיק, יגמגם וכולם יראו זאת, כך שהוא עושה ככל יכולתו כדי להימנע מאירועים אלו.

ערן
אחרי שהגיע לחדר מיון מספר פעמים עם חשש שיש לו התקף לב ונמצא שאין בעיה פיזית, אובחן ערן כסובל מהתקפי חרדה. עם הזמן ערן פיתח פחד מלקבל התקף חרדה במקום ציבורי, וכתוצאה, התחיל להימנע מהליכה לקניונים, הופעות ומקומות הומי אדם נוספים.

הילה
הילה למדה למבחן, ידעה הכל, 100 מובטח, אבל כשהגיעה למבחן הרגישה חרדה איומה, בלק אאוט, כל החומר ברח מראשה והיא נמלטה מהחדר.

גדי, ערן והילה סובלים מהפרעות חרדה.

מתי חרדה הופכת להפרעה?

למרות השוני בין המקרים, גדי, ערן והילה סובלים כולם מהפרעת חרדה, קבוצת הפרעות המתאפיינות בחרדה עזה הפוגעת בתפקוד האדם בסיטואציות מסוימות או מגבילה תפקודו כתוצאה מהימנעות ממצבים מעוררי חרדה. במקרים אלו כדאי לשקול פנייה לפסיכולוג או פסיכולוגית לצורך טיפול בחרדות.

מהי הפרעת חרדה?

פחד הוא תגובה של הגוף, המופעלת במטרה לסמן לנו שאנו ניצבים בפני איום או סכנה ולהציע לנו במהירות תוכנית התמודדות או תוכנית מילוט כלשהי. חרדה לעומת זאת היא תופעה בה הגוף שלנו מגיב כאילו הוא ניצב בפני סכנה בהעדר סכנה אמיתית. חרדה שכיחה מאוד בעולם המערבי. והיא פוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. ניתן לומר שחרדה היא משבר של הדימיון.

מתי מדובר בהפרעת חרדה? כאשר מצב שאין בו סכנה ממשית (כמו מבחן, טיסה, הרצאה בפני קהל וכדומה) נחווה כמאיים או כמסוכן ומצליח להפעיל את תגובת הפחד, שהיא כאמור תגובה אוטומטית של הגוף. בהיעדר טיפול נכון, חרדה יכולה להפוך למצב כרוני. למעשה, למרות שהחיים עם הפרעת חרדה כרוכים במצוקה רבה, רבים מהאנשים הסובלים מחרדות רואים בהן חלק מחייהם, חלק מאמינים שעליהם לחיות עם החרדה לנצח, ואחרים אפילו מאמינים שהחרדה והדאגות משרתות אותם באופן כלשהו.

בפועל זהו כלל לא המצב. להפרעות חרדה כמו התקפי חרדה (פאניקה), חרדה חברתית, פוביה, חרדת בריאות, פוסט טראומה או חרדה כללית יש טיפול יעיל ויחסית קצר, אשר מביא לשינוי בחייהם של רבבות אנשים מסביב לעולם.

סוגי הפרעות חרדה נפוצות

התקפי חרדה

בהפרעת חרדה זו האדם חווה באופן פתאומי סימפטומים פיזיים מאיימים כגון דפיקות לב מואצות, מחנק, רעד, הזעה וכן הלאה. פעמים רבות האדם חושב שבעיותיו הן רפואיות (למשל בעיית לב) וגם כשמגלה שאינו חולה הוא ממשיך לפחד מהשלכות התסמינים הפיזיים.

חרדה חברתית

האדם חושש שיתנהג בצורה לא מתאימה, יבייש עצמו או יהיה נתון לביקורת. חרדה חברתית היא הפרעה מגוונת, יש אנשים שהחרדה שלהם ממוקדת בנושאים מסוימים (למשל פחד קהל) ויש שהחרדה מלווה אותם בכל מפגש חברתי. כמו כן, חלק מהאנשים מצליחים לתפקד למרות שהם חווים חרדות אלו או אחרות, בעוד שהתפקוד של אחרים נפגע או שהם נמנעים ממצבים רבים.

חרדה מוכללת או דאגנות

הסובל מההפרעה חושש באופן מתמיד מאיומים שונים העלולים לפגוע בו או בקרובים אליו, כגון מחלות, פיטורין, מלחמה וכן הלאה. הסובל מהפרעת חרדה זו מאמין שכדי להתמודד עם בעיות שונות עליו לדאוג, אולם בפועל הדאגה לא מסייעת לו, ופעמים רבות מהווה סיבה נוספת לחששות.

חרדת בחינות

חרדה קיצונית ממבחנים ובחינות, הפוגעת ביכולת האדם לתפקד במצבים אלו, כך שאינו מצליח להביא את יכולותיו לביטוי. חלק מהסובלים מחרדת בחינות מצליחים לתפקד באופן חלקי ואחרים נכנסים ל"בלק אאוט" מוחלט. החרדה עלולה לגרום לאדם להימנע מבחינות או לכך שיפלט ממסגרות לימודיות שונות בשל הישגים נמוכים.

חרדת בריאות או היפוכונדריה

אנשים הסובלים מהיפוכונדריה חוששים או מאמינים שהם סובלים ממחלה קשה וזאת על אף בדיקות חוזרות שאינן מוצאות דבר. אנשים אלו לרוב עסוקים בקריאה על מחלות והאזנה לתחושות גוף אשר מקבלות פרשנויות קטסטרופאליות. בחלק מקרים על אף אמונותו של האדם כי הוא חולה הוא יעדיף דווקא להימנע מהליכה לרופאים או חשיפה לחומרים הקשורים לבריאות.

OCD

אנשים הסובלים מOCD סובלים מחשבות, דימויים או דחפים טורדניים שאינם מרפים את מנוחתם. לרוב מחשבות אלו מלוות בטכסים או התנהגיות שתכליתם לבטל את הדבר ממנו האדם חושש.

למה לפנות לטיפול אצלנו?

 • אם חרדה היא הבעיה שלכם, אנחנו מתחייבים לתת לכם את הטיפול הטוב ביותר לחרדה!
 • המרכז מציע מגוון תוכניות טיפול קצרות וממוקדות עבור מגוון הפרעות חרדה.
 • צוות המרכז עובר הכשרות שוטפות בטיפול קוגניטיבי התנהגותי ומתעדכן בחידושים ופריצות דרך בתחום.
 • ניתן לקבל ליווי בשטח על ידי מתרגלים. המתרגלים יעבדו איתך עד להצלחתך!
 • הטיפולים במרכז נמצאים תחת פיקוחו האישי של דוקטור דני דרבי שהוא כיום מבכירי המטפלים הקוגניטיביים בארץ. לדוקטור דרבי שנות ניסיון רבות במרכזי טיפול מובילים בארץ ובעולם!

יש טיפול יעיל מאד ויחסית קצר!

להפרעות חרדה כמו התקפי חרדה (פאניקה), חרדה חברתית, פוביה, חרדת בריאות, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, פוסט טראומה או חרדה כללית יש טיפול יעיל מאד ויחסית קצר, אשר מביא לשינוי בחייהם של רבבות אנשים מסביב לעולם.

השאר פרטים ונחזור אליך לשיחת הכרות.

 

לתאום פגישת הערכה התקשר/י עכשיו
1-800-657-657

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

 • ציפרלקס (אסציטלופרם)

ציפרלקס (אסציטלופרם)

10/03/2021
מאת : ד"ר אור שחר
ציפרלקס הפך בשנים האחרונות לשם נרדף לטיפול בדיכאון וחרדה וכמעט […]

phone

Call Now Button