טיפול פסיכולוגי בגישת CBT ברחובות

nophoto

שלוחת רחובות של מרכז קוגנטיקה ממוקמת בקליניקה נעימה וביתית באיזור מרכזי ונוח להגעה. השלוחה מציעה טיפולים ממוקדים בשני תחומים: טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ופסיכולוגיה רפואית. כל הטיפולים הם טיפולים מבוססי ראיות, כלומר, טיפולים העושים שימוש בטכניקות טיפוליות שיעילותן הוכחה במחקרים. הטיפולים מיועדים לבוגרים ובני נוער, ומתקיימים בעברית ואנגלית.

טיפול CBT ברחובות

טיפול CBT הוא טיפול פסיכולוגי קצר מועד ובעל מטרות ממוקדות. טיפול זה מתמקד בהבנת הקשיים בהווה והקניית "ארגז כלים" להתמודדות עמם. הטיפול נוגע בעבר אך ורק אם יש צורך בכך, והעיסוק בעבר נעשה אף הוא באופן ממוקד, כשמטרתו לסייע באופן ישיר להתמודד עם הקשיים הפוגעים באיכות חיי הפונה כיום. בשלוחה מוצעים טיפולים קוגניטיביים התנהגותיים במגוון קשיים, כשהנפוצים ביותר הם:

  • טיפול בחרדות מסוגים שונים כגון חרדה חברתית, התקפי חרדה והפרעת פאניקה, חרדת בריאות וחרדה כללית (דאגנות).
  • OCD והפרעות אחרות המתאפיינות במחשבות טורדניות ו/או כפייתיות.
  • דיכאון ומצב רוח ירוד.
  • ביטחון עצמי או דימוי עצמי נמוכים.
  • קושי בהתמודדות עם משבר או שינוי, כגון: קושי בקבלת החלטה בנוגע ללימודים/קריירה, משבר בעקבות פרידה, הריון, לידה ומעבר להורות.

טיפול פסיכולוגי רפואי

פסיכולוגיה רפואית עוסקת בקשר שבין גוף ונפש במצבים רפואיים, מתוך הבנה שהטיפול לא יהיה שלם ללא התייחסות לשני היבטים אלו. כך למשל, אנשים המתמודדים עם מחלות כרוניות כגון סכרת או בעיות לב יכולים לקבל טיפול רפואי מצוין, אך קושי נפשי בקבלת המצב עלולים להוביל לניהול לא נכון של הבעיה, חרדות או דיכאון. קשיים אלו יפגעו באיכות חייהם ועלולים להוביל להידרדרות במצב הפיזי. הפסיכולוגי הרפואי בקיא הן במצבים הרפואיים כשלעצמם, הן בהתמודדות הרגשית (וכתוצאה גם הקונקרטית) עם מצבים אלו והן בטכניקות לניהול כאב וחרדה, ולכן יכול לתת טיפול מדויק שיאפשר להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המצב.

על מרכז קוגנטיקה

מרכז קוגנטיקה הוא מרכז טיפול פרטי המציע טיפול CBT קצר מועד וטיפולים מבוססי ראיות אחרים. המרכז מנוהל על ידי ד"ר דני דרבי, פסיכולוג קליני ודוקטור למיניות האדם. המרכז מציע גם טיפול פסיכיאטרי במידת הצורך. הייעוץ והטיפול הפסיכיאטרי במרכז מובלים על ידי ד"ר אליזבת יובן, פסיכיאטרית בכירה ומנהלת מחלקה בבית חולים איתניים. ד"ר יובן בעלת ידע נרחב בטיפול במגוון בעיות (כגון OCD, חרדות ופוסט טראומה)

איך מגיעים אלינו?

הקליניקה נמצאת בש. בן ציון 11 (לא שדרות בן ציון), בסמוך למכון ויצמן. 

הגעה ברכבת: הקליניקה ממוקמת כעשר דקות הליכה מתחנת רכבת רחובות (א. הדר). צאו ביציאה הדרומית של התחנה, לכו כ- 10 דקות על רחוב הרצל בכיוון מכון ויצמן, פנו ימינה בדרך יבנה

קווי אוטובוס : 274, 13, 14, 15, 16, 164, 26, 201, 301 

למגיעים ברכב: ממכון ויצמן נסיעה של כ-5 דקות. חניה ברחוב באפור / בכחול-לבן.  

 

 

 
תפריט