טיפול בקלסטרופוביה

פחד ממקומות סגורים

האוויר יגמר, אני אחנק, לא אוכל לסבול את הפחד ואשתגע…

מחשבות אלו ודומות עוברות בראשם של אנשים הסובלים מפחד ממקומות סגורים (קלסטרופוביה) וגורמות לכך שהשהות במקומות רבים גורמת להם סבל עז או אף בלתי אפשרית. מעליות, מטוסים, חדרים קטנים, מקומות עם תקרה נמוכה, בדיקת MRI, מקומות אלו הם חלק קטן בלבד מרשימת המקומות המהווים בעיה לאנשים עם קלסטרופוביה. הסיכוי לבלות חיים שלמים או אפילו חודש בלי להיתקל במקומות כאלה הוא קלוש למדי, אלא אם האדם מגביל את חייו לאזורים מסוימים בלבד. קלסטרופובים צריכים להימנע ממקומות רבים, למצוא דרכים חילופיות (ולהגיע מתנשפים ומיוזעים לפגישות בקומה עשירית…) או לחוות סבל עז בהזדמנויות שונות אם אינם מוכנים לשלם את מחיר הויתור.

התמודדות עם פחד ממקומות סגורים נראית בלתי אפשרית לאנשים הסובלים ממנו, ורבים מהם משלימים איתו למרות המחיר הגבוה שהוא גובה מהם. אולם בפועל, טיפול בפחד ממקומות סגורים בשיטה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) הוא טיפול מהיר מאוד, ובסיומו האדם יכול לשהות בחופשיות, ללא פחד או עם אי נוחות קלה בלבד, במקומות שעצם המחשבה עליהם גרמה לו להרגיש פחד עז בעבר.

מרכז קוגנטיקה מציע טיפול CBT המאפשר להתגבר על הקלסטרופוביה בזמן קצר הנע לרוב בין 12-24 מפגשים בלבד. הטיפול מתבצע על ידי אנשי טיפול מיומנים המנוסים בטיפולי CBT בחרדות ופחדים, ובליווי תרגול התנהגותי במידת הצורך.

לתאום פגישת הערכה התקשר/י
1-800-657-657

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

  • פוביה מהקאה – ממצאים מחקריים ששווה להכיר

פוביה מהקאה – ממצאים מחקריים ששווה להכיר

מהי פוביה מהקאה?
 
פחד מהקאה הוא פוביה ספציפית שמופיעה במדריך האבחנות הפסיכיאטרי (DSM-V). לרוב, אנשים […]

פחד ממעליות? סיפורו של אלכס

אלכס, בן 24, רווק העובד בחברת ביטוח גדולה.
כשהיה בן 12 עלה אלכס לבדו במעלית […]

  • פחד מטיסות

פחד מטיסות

מהי חרדת טיסות?
פחד מטיסות קיים אצל בין 10%-40% מהאנשים ועלול לגבות מחיר יקר בחיי […]

  • מהו פחד מרופאי שיניים?

מהו פחד מרופאי שיניים?

רבים חווים דרגה זו או אחרת של פחד מרופא שיניים אך מצליחים להתמודד עם […]

phone

Call Now Button