טיפול זוגי קצר מועד

marital problemsייעוץ זוגי נתפס בעיני זוגות רבים כצעד האחרון לפני פרידה או גירושים, והם לא פונים לעזרה עד שהמצב נואש. במקרים אלו כבר קשה לפתור את הקשיים. אם מתחילים להתפתח קשיים בזוגיות שלכם, אנו מציעים ללמוד איך לטפל בבעיות כשהן עדיין קטנות וכיצד ליצור תקשורת טובה שתמנע בעיות בעתיד. כיצד טיפול זה מתבצע?

טיפול זוגי

כשאנשים חושבים על ייעוץ זוגי, הרבה פעמים עולה להם בראש תמונה של זוגיות במשבר עמוק וממושך, כשטיפול הוא הצעד האחרון לפני פרידה או גירושים. למרבה הצער, תפיסה זו מובילה לכך שזוגות רבים משלימים עם בעיות בזוגיות הגורמות לסבל רב, ולא פונים לייעוץ עד שהמצב בלתי נסבל, ופעמים רבות – גם בלתי ניתן לתיקון.

מרכז קוגנטיקה מציע טיפול קוגניטיבי התנהגותי קצר מועד, הנמשך לרוב בין שלושה חודשים לחצי שנה לזוגות המתמודדים עם קשיים פרק זמן קצר יחסית, ללא משקעים ארוכי טווח. הטיפול מתנהל על ידי פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי ומתאים לזוגות בתחילת דרכם ולזוגות ותיקים שהתעוררו אצלם קשיים בזוגיות לאחרונה.

מה קורה בייעוץ זוגי קצר מועד?

טיפול זוגי קצר מועד מתמקד בעיקר בשני תחומים:

הקניית כישורים
הקניית כישורים נעשית כשלבני הזוג חסר כישור חשוב – למשל כיצד לחלק תפקידים בצורה ברורה ומוסכמת או איך לדבר על מחלוקות בצורה יעילה.

שינוי דפוסי חשיבה
בחלק זה של הטיפול מזוהים ציפיות, השערות, הנחות וסטנדרטים לא אדפטיביים שכל אחד מבני הזוג מחזיק לגבי עצמו, בן הזוג או זוגיות בכלל, ונעשית עבודה על מנת לשנותם. הגמשת ושינוי דפוסים אלו מאפשרת לבני הזוג ליצור שפה משותפת, להבין אחד את השני (במקום להניח שהם מבינים) ולהתמודד עם החיים כשותפים ולא כאויבים.

מטרת טיפול פסיכולוכי זוגי קצר מועד אינה פתרון סכסוך או משבר נוכחי, אלא הקניית כלים שיאפשרו לבני הזוג להפיק את המרב מהזוגיות. פעמים רבות תהיה בטיפול התייחסות לקונפליקטים הקיימים כרגע בזוגיות, אולם המטפל אינו מספק פתרונות, אלא מסייע לבני הזוג למצוא את הדרך בה יוכלו לפתור בעיות בכוחות עצמם. תרגול חוזר של הנלמד בטיפול מאפשר לבני הזוג ליישם את הטכניקות הטיפוליות בכוחות עצמם, וכשהם מצליחים ליישם זאת בצורה טובה – הטיפול מסתיים. 

האם טיפול זוגי קצר מועד מתאים לכל הזוגות?

לא. במידה והקשיים הם מושרשים או שיש אצל אחד או יותר מבני הזוג קושי שאינו מאפשר ללמוד את הכישורים בצורה יעילה, טיפול זוגי קצר מועד אינו הטיפול המתאים ביותר. לעיתים הדבר מתגלה בשלב האבחון ולעיתים כשעולה מידע חדש במהלך הטיפול. במקרים אלו נעשית חשיבה משותפת עם המטפל או הפסיכולוג המעריך לצורך הכוונה לטיפול מתאים יותר, בין אם מדובר בטיפול זוגי ממושך ובין אם מדובר בטיפול פסיכולוגי אישי באחד מבני הזוג או בשניהם. במידה ואיננו יכולים להציע את הטיפול המתאים ביותר תקבלו מספר המלצות לגורמים טיפוליים שיוכלו לספק לכם את הטיפול המתאים ביותר עבורכם.

לתאום פגישת הערכה התקשר/י
1-800-657-657

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

  • הפרעה טורדנית כפייתית ביחסים – ממצאים מחקריים

הפרעה טורדנית כפייתית ביחסים – ממצאים מחקריים

בשנים האחרונות נצבר עוד ועוד ידע בנושא ROCD – הפרעה טורדנית כפייתית ביחסים. בין היתר, […]

  • ההתמדה משתלמת

ההתמדה משתלמת

כולנו שוקעים לעתים בהרהורים על שינויים שאנחנו רוצים לעשות בחיינו. בין אם מדובר בהחלטה […]

  • ילד שלי מוצלח (או שלא??)

ילד שלי מוצלח (או שלא??)

רוב ההורים יעידו כי משאת נפשם היא שהילד שלהם יהיה מאושר ולא יחווה סבל […]

  • הצקות בבית הספר- מה אנחנו כהורים יכולים לעשות?

הצקות בבית הספר- מה אנחנו כהורים יכולים לעשות?

כשעוברים ליד גן ילדים ניתן לפעמים לשמוע את הילדים אומרים זה לזה: "תיזהר ממני, […]

phone

Call Now Button