מלגה לתואר שני בפסיכולוגיה ע"ש גבריאלה דרבי

המלגה על שם גבריאלה דרבי נוסדה בשנת 2012. המלגה מוצעת לסטודנטיות מצטיינות לפסיכולוגיה מהעדה האתיופית, לטובת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית במרכז הבינתחומי בהרצליה.

מטרת המלגה היא לקדם נשים אתיופיות בפסיכולוגיה המקצועית בישראל, ולסייע לקהילה האתיופית להשתלב בחברה הישראלית, תוך שימור תרבותה הייחודית. המתמודדת המתאימה תזכה בנוסף למלגה לליווי והדרכה מקצועיים ואישיים. בתמורה, הזוכה תשלב בתקופת לימודיה  שעות התנדבות למען הקהילה האתיופית, ותקיים בכך את מורשתה של גבריאלה דרבי של תרומה לחברה.

גבריאלה-גניה דרבי לבית הירשפלד, נולדה בפתח-תקווה ב-1939. הוריה התגרשו בשלב מוקדם מאוד של חייה, ולפרקים , כשאימה חלתה, היא נאלצה להתגורר במנזרים בירושלים ובטבריה. מציאות חיים לא פשוטה זו הניחה את אבני היסוד לאישיותה יוצאת הדופן לתקופתה. במהלך שרותה בצה"ל פגשה את בעלה לעתיד – שאול- בן לעדה העיראקית. ההחלטה להקים עמו משפחה. נישואים אלו, בעידן בו לא הרבו בנישואי "תערובת", גם היא חלק מאמונתה שיש ללכת אחרי הלב ושאנשים באשר הם  – שווים.

גבריאלה ניחנה ביכולת מופלאה להיות קשובה ורגישה לבני אדם, ועד ליום מותה עסקה בנתינה ועזרה לנזקקים. היא אספה אל ביתה אנשים שהיו זקוקים לקורת גג, לחום אנושי, קבלה והבנה; תמכה באלמנות צה"ל אחרי מלחמת יום הכיפורים; אספה נדוניות לנשים חסרות כל שרצו להינשא; דאגה שעניים יקבלו טיפול מטובי הרופאים וראתה בכל אדם, באשר הוא, ראוי לתשומת ליבה להקשבתה ולעזרתה. היא המשיכה לתמוך, להקשיב, לנחם ולעודד חולים גם כאשר שהפכה בעצמה למטופלת במחלקה האונקולוגית, עד ליום מותה ממחלת הסרטן, בגיל 49. למשפחתה ולשלושת ילדיה היא העניקה אהבה ללא תנאי, כח להאמין בחלומות ואת האומץ להגשים אותם.

ד"ר דני דרבי, פסיכולוג מומחה בטיפול בטראומה נפשית והפרעות חרדה, הקים את מלגת הלימודים לקיום מורשת אמו של נתינה חברתית. לצורך מימון המלגה, ד"ר דרבי הקדיש את כל ההכנסות מספרו "אופקים חדשים", המציג את גישת העיבוד הקוגניטיבי לטיפול בתסמונת פוסט-טראומטית. הספר נכתב בשיתוף עם פרופ' פטרישיה ריסיק, מפתחת  גישת העיבוד הקוגניטיבי ומנהלת החטיבה למדעי בריאות האישה במרכז הלאומי לתסמונת פוסט-טראומטית בבוסטון.

אנו קוראים לכם להירתם ולסייע בהעצמת הקהילה האתיופית בישראל דרך תמיכה במלגת גבריאלה דרבי, בין אם בהרמת תרומה באופן ישיר למלגה, ובין אם ברכישת ספרם של פרופ' ריסיק וד"ר דרבי .

 

לשם הרמת תרומה ו/או רכישת ספרים ניתן ליצור קשר עם מרכז קוגנטיקה בטלפון 1-800-657-657 או במייל cognetica@gmail.com.

לתאום פגישת הערכה התקשר/י
1-800-657-657

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

  • Control freak? איך להתמודד עם אי וודאות

Control freak? איך להתמודד עם אי וודאות

מאת נטע עמיאל, ד"ר דני דרבי וענבל סורוקר              […]

  • קורונה ו- OCD, למה ציפינו?

קורונה ו- OCD, למה ציפינו?

24/03/2021
מאת: רן ליטמן, ד"ר דני דרבי וענבל סורוקר
עם פרוץ משבר הקורונה, התפרסמו מספר מאמרים […]

  • שימוש בעקרונות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי לניהול זמן בקורונה

שימוש בעקרונות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי לניהול זמן בקורונה

מאת: שקד פרבשטיין יבין , נטע עמיאל ודני דרבי
בין אם אתם עובדים או לומדים […]

  • מסגרת אשפוז יום – חלופת אשפוז פסיכיאטרי

מסגרת אשפוז יום – חלופת אשפוז פסיכיאטרי

האם ניסית טיפולים רבים ושום דבר לא עזר?
האם יש לך בן או בת, בן […]

phone

Call Now Button