סרטוני וידאו על OCD

information

סרטונים הממחישים מהי הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), כיצד היא נראית ומה עובר בראשם של הסובלים מההפרעה. הסרטונים מסייעים להבין את החוויה של סובלים מ-OCD לאנשים קרובים, ולסובלים מההפרעה להבין טוב יותר את מבנה ההפרעה.

קווין מציג מספר רגעים מההתמודדות היומיומית שלו עם ה-OCD, כולל מה עובר לו בראש. סרטון מצויין הממחיש סוגי אובססיות וטקסים שונים ואת דפוס המצוקה – הקלה רגעית המנהל את חייהם של אנשים עם אוסידי.

שמרו את העודף…
בחורה המציגה OCD עם טקסי ניקיון והימנעות סביב חיידקים בצורה חיננית ביותר. מה לעשות כשעליך ללחוץ ידיים או לקבל עודף ואת רואה חיידקים מתרוצצים לכל עבר?

OCD לא הולך ברגל. אליזבת, נערה הסובלת מהפרעה טורדנית כפייתית מציגה בפתיחות רבה את השפעת ההפרעה על חייה, כולל טקסים, הימנעויות, כעס ותסכול וההשפעה על משפחתה. כיום אליזבת מכהנת כדוברת של ה-OCF (האיגוד הבינלאומי של אנשים הסובלים מאוסידי) ומדווחת כי לאחר טיפול, חומרת ההפרעה הטורדנית כפייתית שלה ירדה בצורה ניכרת.

לאנשים רבים שאינם סובלים מ-OCD קשה להבין את ההפרעה ולפעמים הם מאשימים את האדם הסובל מאוסידי שאינו מתאמץ מספיק, שהוא עושה את זה דווקא וכן הלאה. הסרטון הבא ממחיש מה עובר על אדם עם הפרעה טורדנית המנסה להמשיך בשגרת חייו תוך התעלמות מהמחשבות הטורדניות והדחף לבצע טקס.

השקרנים – או סי די
לא יכול לעזוב את המים וכל היום מצחצח שיניים, לא יכול להוריד את הפח, לא יכול כי זה מלוכלך, במחברת סופר משבצות, ואם לא – יהיו פה צרות. להקת השקרנים על OCD, כי הומור עצמי זאת לא מילה גסה. וכולם יחד בפזמון – זה לא אני זה ה-OCD!

ד״ר דני דרבי
פסיכולוג קליני מומחה ודוקטור למיניות האדם. מומחה לטיפול בטראומה. המנהל הקליני של מרכז קוגנטיקה.
ד"ר אליזבת וצלר
פסיכיאטרית בכירה, מנהלת מחלקת פסיכיאטרית נשים במרכז הירושלמי לבריאות הנפש (איתנים).
שרה הרמתי
פסיכולוגית קלינית בכירה, מומחית וחברת צוות בכירה במרכז קוגנטיקה ומרכז הל"ר לפסיכולוגיה רפואית.
פרופ' גיא דורון
פסיכולוג קליני ומרצה בבינתחומי הרצליה. בוגר לימודי פסיכולוגיה קלינית ו- PhD באוניברסיטת מלבורן.
עדי כהן
פסיכולוגית רפואית מומחית-מדריכה, מנהלת המרכז לטיפול ממוקד דימוי גוף, מנהלת שותפה בקומה השישית
ענבר פריד צאיג
פסיכולוגית קלינית מומחית, מנהלת המרחב הנשי

לכל אנשי הצוות הבכיר לחצו כאן