טיפול בחרדת נהיגה

 

fear of driving therapyטיפול בפחד מנהיגה הוא טיפול פסיכולוגי קצר וממוקד מאוד, העוסק ישירות, ואם אפשר באופן בלעדי, בפחד לנהוג. מטרת הטיפול בפחד מנהיגה היא לאפשר לאדם לחזור לכביש ולנהוג. המטרה אינה להעלים את הפחד, ובהתחלה המטופל ירגיש עדיין פחד, אך הוא לא יהיה משתקת כבעבר, ויפחת ככל שהנהיגה תהפוך לחלק משגרת החיים.

הטיפול בפחד מנהיגה שונה מאדם לאדם, בהתאם למקור של חרדת הנהיגה. כל טיפול בפחד מנהיגה כולל חלק התנהגותי בו האדם יחזור בהדרגה לנהיגה, בליווי מתרגל התנהגותי בהתחלה במידת הצורך, אולם עד לשלב זה הטיפול יהיה שונה מאדם לאדם בהתאם למקור הבעיה. עם אדם שחרדת הנהיגה שלו נוצרה עקב פוסט טראומה למשל תיערך עבודה קוגניטיבית על אמונות שהשתנו בעקבות הטראומה ו/או חשיפה לזכרונות המאיימים על מנת לנטרל את המטען הרגשי הכבד שנלווה עליהם. עם אדם שחרדת הנהיגה שלו נוצרה עקב התקפי חרדה ואגרופוביה יערך תחילה טיפול בהתקפי חרדה שמטרתו להפחית את תדירותם ועוצמתם, ולאפשר לו להגיב באופן שונה במידה ויחווה התקף.

במרכז קוגנטיקה אנו מציעים תוכנית טיפול ייחודית בפחד מנהיגה. התוכנית מציעה שילוב בין טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) לבין תרגול בשטח יחד עם מתרגלים התנהגותיים. התוכנית מבוססת על מחקרים שנערכו ברחבי העולם לטיפול בפחדים וחרדות הקשורים בנהיגה או פחדים שהופיעו בעקבות תאונת דרכים. תוכנית הטיפול נועדה לתת מענה לצרכים הייחודיים שלך בהתאם למקור הפחד. התוכנית תותאם לך באופן אישי על ידי פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי.

 

לתאום פגישת הערכה התקשר/י
1-800-657-657

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

  • פחד מטיסות

פחד מטיסות

מהי חרדת טיסות?פחד מטיסות קיים אצל בין 10%-40% מהאנשים ועלול לגבות מחיר יקר בחיי […]

phone

Call Now Button