טיפול בחרדת נהיגה

fear of driving therapy

טיפול בפחד מנהיגה הוא טיפול פסיכולוגי קצר וממוקד מאוד, העוסק ישירות, ואם אפשר באופן בלעדי, בפחד לנהוג. מטרת הטיפול בפחד מנהיגה היא לאפשר לאדם לחזור לכביש ולנהוג. המטרה אינה להעלים את הפחד, ובהתחלה המטופל ירגיש עדיין פחד, אך הוא לא יהיה משתקת כבעבר, ויפחת ככל שהנהיגה תהפוך לחלק משגרת החיים.

הטיפול בפחד מנהיגה שונה מאדם לאדם, בהתאם למקור של חרדת הנהיגה. כל טיפול בפחד מנהיגה כולל חלק התנהגותי בו האדם יחזור בהדרגה לנהיגה, בליווי מתרגל התנהגותי בהתחלה במידת הצורך, אולם עד לשלב זה הטיפול יהיה שונה מאדם לאדם בהתאם למקור הבעיה. עם אדם שחרדת הנהיגה שלו נוצרה עקב פוסט טראומה למשל תיערך עבודה קוגניטיבית על אמונות שהשתנו בעקבות הטראומה ו/או חשיפה לזכרונות המאיימים על מנת לנטרל את המטען הרגשי הכבד שנלווה עליהם. עם אדם שחרדת הנהיגה שלו נוצרה עקב התקפי חרדה ואגרופוביה יערך תחילה טיפול בהתקפי חרדה שמטרתו להפחית את תדירותם ועוצמתם, ולאפשר לו להגיב באופן שונה במידה ויחווה התקף.

במרכז קוגנטיקה אנו מציעים תוכנית טיפול ייחודית בפחד מנהיגה. התוכנית מציעה שילוב בין טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) לבין תרגול בשטח יחד עם מתרגלים התנהגותיים. התוכנית מבוססת על מחקרים שנערכו ברחבי העולם לטיפול בפחדים וחרדות הקשורים בנהיגה או פחדים שהופיעו בעקבות תאונת דרכים. תוכנית הטיפול נועדה לתת מענה לצרכים הייחודיים שלך בהתאם למקור הפחד. התוכנית תותאם לך באופן אישי על ידי פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי.

ד״ר דני דרבי
פסיכולוג קליני מומחה ודוקטור למיניות האדם. מומחה לטיפול בטראומה. המנהל הקליני של מרכז קוגנטיקה.
ד"ר אליזבת וצלר
פסיכיאטרית בכירה, מנהלת מחלקת פסיכיאטרית נשים במרכז הירושלמי לבריאות הנפש (איתנים).
שרה הרמתי
פסיכולוגית קלינית בכירה, מומחית וחברת צוות בכירה במרכז קוגנטיקה ומרכז הל"ר לפסיכולוגיה רפואית.
פרופ' גיא דורון
פסיכולוג קליני ומרצה בבינתחומי הרצליה. בוגר לימודי פסיכולוגיה קלינית ו- PhD באוניברסיטת מלבורן.
עדי כהן
פסיכולוגית רפואית מומחית-מדריכה, מנהלת המרכז לטיפול ממוקד דימוי גוף, מנהלת שותפה בקומה השישית
ענבר פריד צאיג
פסיכולוגית קלינית מומחית, מנהלת המרחב הנשי

לכל אנשי הצוות הבכיר לחצו כאן